Македонија

no alt

ЗНМ: Владата повторно го менува Законот за медиуми без јавна расправа

Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за помалку од девет месеци третпат трпи промени, а Владата, како и досега, го менува во сктарена постапка бе...

Свет

no alt

Путин ја обвини ЕУ дека замижува пред воените операции против цивили во Украина

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во понеделникот во Јакутск дека Украина отвора оган врз цивилни населби, а дека Европската унија го затвора очите и се...

Спорт

no alt

Швајнштајгер нов капитен на Германија

Јоаким Лев, селекторот на фудбалската репрезентација на Германија, го именуваше играчот на Баерн Минхен, Бастијан Швајнштајгер, за нов капитен на националниот...

Забава

no alt

Осмомартовско издание на „Танц со ѕвездите 2“

Продукцијата „Дрим фактори“ открива ексклузивни кадри од снимањето на најновата епизода на „Танц со ѕвездите 2“ која ќе се емитува утре (сабота, 8 март) во 20:1...

Култура

no alt

76 ЅВЕЗДЕНИ ФИЛМОВИ И ДВЕ МАКЕДОНСКИ ПРЕМИЕРИ НА „БРАЌА МАНАКИ“ 2014

ИФФК „Браќа Манаки“ и Вип оператор денес во Сити хол ја објавија целосната програма на 35-тото издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, која преку осум програмски ...

Занимливости

no alt

Кафето помага и во зачувување на забите

Утринското кафе на секој вработен му го разубавува почетокот на работниот ден, но сега постои уште една причина за насмевка наутро со утринската шолја, бидејќи ...